klientská sekce rychlá dodávka rychlý kontakt

Ergonomie

Techniky sedadel

Pohyblivé sezení

Opěradlo sleduje pohyby sedící osoby a umožňuje změnu držení horní části těla na židli. Uvolnění svalstva horní části těla, opírání a napřimování horní části těla vlivem neustálého kontaktu s opěradlem, zotavení vlivem střídavého zatěžování a odlehčování meziobratlových plotének. Příznivě působí na páteř a šetří meziobratlové ploténky. Dochází k efektu zotavení.

Dynamické sezení

Sedadlo a opěradlo sledují pohyby sedící osoby synchronně ve správném úhlu a s individuálním protitlakem a umožňují změnu držení celého těla se židlí. Využití jako při pohyblivém sezení. Vlivem synchronizace pohybu se nadto židle v každé pracovní poloze optimálně přizpůsobí potřebám sedící osoby a vytváří tak podmínky pro zdravé sezení, které oddaluje únavu. Příznivě působí na páteř a šetří meziobratlové ploténky, aktivizuje svaly. Dochází k motivačnímu efektu.

Dynamicky aktivizující sezení

Má stejné charakteristiky jako u dynamického sezení; možnost dodatečného nastavení sklonu horní části židle (příp. sedací plochy = Tilt) umožňuje změnu držení těla vlivem působení židle. Efekt jako u dynamické sezení, nadto díky aktivnímu (vzpřímenému) držení těla vznikají impulsy pro svalovou činnost, což přispívá ke zdravému držení těla. Příznivě působí na páteř a šetří meziobratlové ploténky, aktivizuje svaly, podporuje koncentraci. Nastává vitalizační efekt.

Druhy mechanik

ER1

ERGORELAX MECHANIKA s BOČNÍM NASTAVENÍM

RIM ER1

Houpací mechanismus s nastavením protitlaku zádové opěry v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti, s možností aretace ve 4 pohách.

ST1

SYNCHRONNÍ MECHANIKA S BOČNÍM NASTAVENÍM A SE SKLONEM SEDÁKU

RIM ST1

Mechanika zaručující dokonalé pohodlí a ergonomii díky plynulému chodu a optimálnímu přizpůsobení se každému uživateli. Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace v 5 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Příplatek: nastavení hloubky sedáku v rozmezí 6 cm, nastavení sklonu sedáku -3°.

SELF

MECHANIKA SE SAMONASTAVITELNÝM PŘÍTLAKEM

RIM SELF

Sedadlo i zádová opěra se přizpůsobují pohybům sedícího samonastavitelným protitlakem, závisejícím na tělesné hmotnosti uživatele v rozsahu cca 45 - 110 kg. Nastavení záklonu regulátorem ve 3 pozicích. Příplatek: nastavení hl. sedáku 6 cm.

STE+

SYNCHRONNÍ MECHANIKA S POSUVEM SEDÁKU

RIM STE+

Nový typ “V“ mechaniky s odkrytou funkční částí zaručuje dokonalé pohodlí a ergonomii díky plynulému chodu a optimálnímu přizpůsobení se každému uživateli. Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace ve 3 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Nastavení posuvu sedáku v rozmezí 6 cm. Příplatek: nastavení sklonu sedáku -3°.

STE

SYNCHRONNÍ MECHANIKA S POSUVEM A SKLONEM SEDÁKU

RIM STE

Mechanika zaručující dokonalé pohodlí a ergonomii díky plynulému chodu a optimál nímu přizpůsobení se každému uživateli. Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace ve 3 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Nastavení posuvu sedáku v rozmezí 6 cm, nastavení sklonu sedáku -3°.

ST

SYNCHRONNÍ MECHANIKA

RIM ST

Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby s možností aretace v 7 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry ze spodní strany v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Příplatek: nastavení hloubky sedáku 6 cm.

ST4

SYNCHRONNÍ MECHANIKA S BOČNÍM NASTAVENÍM

RIM ST4

Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace v 5 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 50 - 150 kg tělesné hmotnosti.

SW+

OTOČNÝ MECHANISMUS

RIM SW+

Jen rotační otáčení s výškovým nastavením sedáku.

ST5

SYNCHRONNÍ MECHANIKA

FAN ST5

Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby s možností aretace v 5 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry ze spodní strany v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti.

ST2

SYNCHRONNÍ MECHANIKA

FAN ST2

Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby s možností aretace ve 4 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 55 - 120 kg tělesné hmotnosti. Příplatek: nastavení hloubky sedáku 6 cm.