klientská sekce rychlá dodávka rychlý kontakt

Visions of Orgatec 2018 (video)

RIM CZ letos vystavoval již podeváté na veletrhu Orgatec v Kolíně nad Rýnem. Orgatec patří mezi největší světové výstavy kancelářského nábytku a účast na něm představuje důležitý obchodní i marketingový nástroj nábytkářských firem. Každý rok se zde sjíždějí stovky vystavovatelů a tisíce návštěvníků z celého světa, přičemž ani letošní ročník nebyl výjimkou.

“Účast na tomto veletrhu je pro nás nesmírně důležitá, protože Orgatec je místo, kde se udávají trendy na následující roky. Firmy zde prezentují to nejlepší, na čem od minulého ročníku tvrdě pracovaly, a u každého je vidět nesmírný pokrok. O to více je pro nás radostné, že i RIM drží tempo s celosvětovou konkurencí. Každá návštěva našeho stánku je pro nás důkazem, že jdeme správným směrem. V pěti dnech nás letos navštívilo rekordních 262 firem” (Milan Nagy, výkonný ředitel).
RIM letos prezentoval pět nových kolekcí. První kolekce pochází od italského designéra Massima Costaglii a nese název Victory. Victory je ergonomická židle, která nabízí několik otočných i konferenčních variant. Specialitou byla prezentace prototypu 3D mechaniky a senzorů na této kolekci. Právě senzory propojené s aplikací v mobilu, tabletu či počítači představují budoucnost moderních kanceláří. Uživatelé jednak můžou sledovat své sedací návyky a nastavit si funkci upozornění při dlouhodobě špatné pozici, investoři pak můžou zhodnotit statistiku využívaní židlí na dnes čím dál více sdílených pracovištích.
Další tři kolekce, křesla CA-VA a WINX a sedačka CUBIX, pochází od rakouského designéra Kaie Stanii a spadají do oblasti softseatingu. Právě měkké sezení je další směr, jakým se práce v kancelářích ubírá. Mírně futuristická, nikoliv však nereálná je myšlenka, že budoucnost práce, jednání i meetingů se bude odehrávat výhradně na sedačkách a taburetech. Kai Stania klade velký důraz na design a pohodlí, proto je každá jeho kolekce originální a praktická zároveň.
Kai Stania letos navrhl pro RIM i veletržní stánek, čímž bylo dosaženo harmonie mezi prezentovanými produkty a výstavní plochou. Ta letos pokryla 200 m² a byla svědkem mnoha obchodních prezentací, přednášek designérů, ochutnávek vína a celkově dobré atmosféry.
Designér Martin Kožucharov stojí za pátou novou kolekcí. Tu představují taburety Stones, které nabízejí dočasné sezení. Do budoucna budou taburety obohaceny o uživatelsky přívětivé funkce a designové detaily.
“Bezprostředně po návratu z veletrhu je už tým našich designérů, techniků a vývojářů opět v procesu. Hlavním cílem je teď rozšířit nově uvedené produktové řady, zapracovat přání a požadavky zákazníků, a rozšířit naše portfolio o další zajímavé produkty” (Milan Nagy, výkonný ředitel).